AC/DC – uctívači ďábla

AC/DC

AC/DC je známá australská rocková hudební skupina, kterou v roce 1973 založili bratři Malcolm a Angus Youngovi. Dalšími členy se stali baskytarista Larry Van Kriedt, zpěvák Dave Evans a Colin Burgess. Kapela odehrála svůj první koncert v klubu Chequers v Sydney 31. prosince 1973. Kapela je spolu s Led Zeppelin, Deep Purple nebo Black Sabbath považována za průkopníky hard rocku a heavy metalu.

Stinná stránka AC/DC je to, že od samého počátku propagují a uctívají satana. Ve skladbě „Zvony pekla“ zpívají: „Není tu nic jiného co dělat, než jít dolů, je čas svátku, i moji přátelé tam budou. Jsem tvoje zaslíbená cesta, jsem dálnice do pekla.“

Angus Young (kytarista AC/DC) prohlásil: „Nade mnou vládne někdo jiný. Jsem přítomen, ale sám se neúčastním. Když jsem na pódiu, jsem posedlý“.

Angus Young

Jaký je skutečný význam názvu AC/DC? AntiChrist (překlad: Antikrist), DeathtoChrist (překlad: smrt Kristu). V názvu AC/DC lze někdy spatřit místo lomítka symbol blesku. I další rockové kapely používají symbol blesku, např. KISS. Symbol blesku znázorňuje satana padajícího z nebe jako blesk.

„Viděl jsem, jak satan spadl z nebe jako blesk“
Lukáš 10,18

AC/DC

Koncerty AC/DC se velmi podobají satanistickým rituálům, kde je naprosto neskrývaně uctíván satan. Vzhledem k okolnostem, není možné tuto kapelu nikomu doporučit.

AC/DC fotogalerie

AC/DC

AC/DC