Hana Zagorová a okultismus

Hana Zagorová

Hana Zagorová je známá česká zpěvačka, která takřka celý život inklinuje o okultismu. Čarodějnictví má v rodě, neboť už její teta byla vědma, se kterou Hanka trávila hodně času. Hanka je členkou Svazu léčitelů českých. Mezi lidové léčitele (alternativní medicínu) zpěvačku přivedlo její onemocnění krve. Vzhledem k tomu, že prý vždycky věděla, že existuje přenos energie, nechala se v 80. letech zapsat do léčitelského kurzu. Sama tvrdí, že v minulosti vyzkoušela mnoho věšteckých a léčitelských praktik (návraty do minulých životů atd.). Často prý mívala i velmi živé sny, např. o létajících talířích. Svými schopnostmi prý jednou dokázala jednomu muži snížit krevní tlak. Věštěním z karet se prý nezabývá, ale na kartáře nedá dopustit.

Hanka tvrdí, že pořád u sebe nosí vzácné kamínky, kyvadélko, virguli. Podle jejich slov miluje polodrahokamy, například lapis lazuli jí prý přináší pohodu a odstraňuje stres.

„Virgule mi připadá dobrá na diagnostiku a myslím, že kdybych víc trénovala, asi by mi to šlo. Kamínky z taštičky ani nevyndávám, spíš té výbavě věřím jako celku a s nadsázkou říkám, že to je moje kouzelnické nářadí. Když se ale ptáte, tak mými favority mezi kameny jsou křišťál, lapis lazuli a růženín,“
Hana Zagorová

Co je okultismus?
Jedná se o duchovní nauky, které jsou spojeny se zvláštními schopnostmi, ve kterých lidé hledají buď poznání nebo moc z jiného zdroje než z Boha Bible (Stvořitele). Jedná se o tajné nebo skryté nauky, která se zabývají nadsmyslovými jevy. Každá okultistická nauka vychází z přesvědčení, že ve světě kromě racionálně poznaných sil existují ještě jiné neznámé síly, se kterými může člověk nějakým způsobem zacházet. Do okultismu spadá: astrologie, věštění, horoskopy, numerologie, homeopatie, čarodějnictví, akupresura, jóga (Nebezpečí jógy), kabala, telekineze, meditace atd. Každý okultismus je spolupráce se satanem a jeho démony. Jde o velmi nebezpečnost činnost, která může vést k démonickému obsazení.

Skladba Oheň
Provozování okultismu (spolupráce s démony) se u Hanky odrazuje v jejich písních. Ve skladbě Oheň zpívá, že je čarodějnicí a upsaná ďáblu. Částečný text skladbě Oheň:

“Jak být jak dým,
v patách z jisker závoj mít
a mávnutím vranám všechna křídla vzít.
A tmou se hnát, letět žhnoucí vánicí
a s tím si hrát, že jsem čarodějnicí.

Oheň, oheň nocí vzplál.
Výhní se i můj dech vzňal
a žár jde výš.
Jako ďáblu upsaná
blížím se mu bezbranná…
Jsem blíž a blíž…”

Závěr – shrnutí
Stejně jako některé známé osobnosti českého showbyznysu (Michal David, Ilona Csáková, Ivana Gottová, Lucie Bílá…), tak Hana Zagorová spolupracuje se satanem a jeho démony. Vzhledem k těmto okolnostem, nemůžeme doporučit její tvorbu.