Rolling Stones – Sympatie pro ďábla

Rolling Stones je rocková kapela z Velké Británie. Zpěvákem skupiny je Mick Jagger. Kapela vznikla v Londýně v roce 1962 a hraje dodnes. Skupina se proslavila počátkem 60. let 20. století jako protipól skupiny Beatles. V roce 1989 byli Rolling Stones zařazeni do Síně slávy Rock and Roll (Rock and Roll Hall of Fame) a v roce 2004 do Britské hudební síně slávy (UK Music Hall of Fame). Časopis Rolling Stone je umístil na čtvrtém místě v seznamu „100 největších umělců všech dob“ a britský Q magazine mezi „padesát kapel, které musíte vidět dříve, než zemřete“.

Sympatie pro ďábla
Rolling Stones ve skladbě „Sympathy for the Devil“ („Sympatie pro ďábla“) oslavují satana. Tato skladba se dokonce stala oficiální hymnou satanské církve. Podle Mick Jaggera jim pomáhal Anton LaVey a inspiroval jejich hudbu. Keith Richards, kytarista Rolling Stones, prohlásil: „Někteří černí mágové se domnívají, že se chováme jako tajní náhončí Ďábla“.

Částečný text skladby Sympatie pro ďábla:

„Dovol mi, abych se představil
Jsem boháč s vybraným vkusem

Jsem na světě již mnoho a mnoho let
Mnohým jsem ukradl duši i víru

A byl jsem u toho, když Ježíš Kristus
Prožíval své pochyby a bolest
A pořádně jsem se ujistil, že si Pilát
umyl ruce a zpečetil tak jeho osud

Prostě mi říkej Ďábel
Protože se potřebuju trochu krotit

A tak jestli se potkáme
Měj trochu úcty“

Ještě někdo pochybuje o působnosti satana v hudebním průmyslu???

Video: Rolling Stones – Sympathy for the Devil (Sympatie pro ďábla, 2016)
Nahlaste nám prosím nefunkční video

Závěr
Rolling Stones rozhodně nemůžeme doporučit k poslechu. Nejenom, že v písních propagují zlé síly, ale před koncertem obchází stadión 13 čarodějů nebo kněžek a zaklínají všechny diváky aby byli pod vládou zlých duchů, zasvěcení patří démonům, to místo konkrétně dávají satanu.