David Bowie – hudba plná okultismu, sexuální magie…

David Bowie

David Bowie (1947-2016), vlastním jménem David Robert Jones, byl britský zpěvák a hudební skladatel, který byl považován za průkopníka nových hudebních trendů. Díky rvačce ve škole měl každé oko jiné. David Bowie zemřel ve věku 69 let na rakovinu jater, se kterou bojoval 18 měsíců.

David Bowie

Bowie a okultismus
Pokud se podíváme na album RyKo“ verzi Station to Station“, nalezneme na zadní straně Bowieho fotku od Steve Schapira, kde Bowie sedí na podlaze a kreslí kabalistický strom života. Kabala je židovský okultismus (mystika), který je založen na komunikaci s božstvem (satanem). Kabala je také magie čísel (numerologie). O Kabale více zde. Kabalistickou víru vyznává Madonna a mnoho dalších známých osobností.

Bowie se velmi zajímal o okultismus a spisy známého okultisty, který se jmenoval Aleister Crowley, který se mj. zabýval sexuální magií.

Aleister Crowley

Bowie v průběhu své kariéry propůjčil své tělo různým postavám, které hovořily skrze něj a často sdělovaly zprávy hlubokého okultního významu. Bowie měl rád extravagantní styl, rád koncertoval v podivném oblečení a obličej měl plný make-upu.

„Mým prvořadým zájmem byla Kabala a Crowley. Ten zcela temný a spíše hrůzostrašný svět ničeho, který je na špatné straně mozku.“
David Bowie (1976)

„Měl jsem více, než jen pomíjivý zájem, o egyptologii, mysticismus a Kabalu. V té době se zdálo se transparentně očividné, co je odpovědí na život. Celý můj život by byl transformován do tohoto bizarního nihilisticko- fantastického světa, blížícího se zkáze, mytologických postav a hrozící totality. “
David Bowie (1983)

David Bowie

V roce 1972 vydal Bowie své čtvrté studiové album s názvem „The Rise And Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars“ (Vzestup a pád Ziggyho Stardusta a Pavouci z Marsu). Díky tomuto albu přišel na svět mimozemský rockový hudebník Ziggy Stardust. Jednalo se o postavu s okultním významem. Hodně lidí vnímala Ziggyho Stardusta jako Davida Bowieho. Dvě podoby Ziggyho Stardusta:

David Bowie

Vysvětlení k fotografiím. Symbol blesku je satanský symbol, který znázorňuje satana padajícího z nebe jako blesk.

„Odpověděl jim (pozn. Ježíš): „Viděl jsem, jak satan spadl z nebe jako blesk.“
Lukáš 10,18

Tzv. Třetí oko je mystické oko, které má schopnosti mimosmyslového vnímání (předvídání, jasnozřivosti, jasnovidectví…). Satanisti se často pokouší otevřít tzv. Třetí oko. To má sloužit ke spojením se satanovým vědomím. Člověk prý takto získává osobní vztah se satanem.

Bowieho promiskuita
Bowie na vrcholu své slávy zcela propadl drogám, hlavně kokainu. K tomu všemu žil velmi promiskuitním životem, v posteli střídal muže i ženy (Susan Sarandon, Elizabeth Taylor, Mick Jagger, Freddie Mercury…). V roce 1970 se oženil s Angelou Barnett, zvanou Angie. Bowie o sobě prohlašoval, že je homosexuálního zaměření (gay), přitom měl vztahy s muži i ženami. K bisexualitě se přiznal v rozhovoru pro magazín Playboy (1976). Nicméně v roce 1983 litoval, že se k bisexualitě přiznal. Podle jeho slov se vždy cítil být víc heterosexuálem a jeho homosexualita a bisexualita byla jen kulturní produkt své doby.

Bowie ve filmu
Bowie si v roce 1986 zahrál v satanském a okultním filmu Labyrint, který pro satana natočil George Lucas. Bowie si ve filmu zahrál zlého krále Goblinů.

Bowie také hrál bezbožného Nikola Tesla ve filmu Dokonalý trik (2006), který prodal svou duši ďáblu výměnou za své elektrické znalosti. Jako trest, později v životě, Bůh potrestal Teslu tím, že odstranil jeho prestiž a slávu.

Bowie jako had v rajské zahradě (svůdce)
Bowie rád šňupal kokain, to se také odrazilo v jeho tvorbě. Pojďme se podívat na píseň Rebel Rebel“. Hey babe, your hair’s alright“ v překladu znamená Hej, zlato, tvůj účes je v pohodě“. – Zlato“ lze identifikovat jako satana. Tvůj účes“ je odkaz na rohy. Pak následuje Hey babe, let’s go out tonight“, což v překladu znamená Hej, dítě, pojďme dneska večer ven“. , což znamená jít si dát drogu (Bowie pravděpodobně myslel svůj oblíbený kokain). Bowie takto děti (Hej, dítě“) pomocí sil pekelných vábí jako had v rajské zahradě a přivádí je ke hříchu. Pasáž You’re a juvenile success, because your face is a mess“Jsi úspěch mládeže, protože jsi zkažený“ vše potvrzuje. Ke skladbě nutno dodat, že byla napsána v pátek třináctého února 1974.

Blackstar
Album Blackstar (Černá hvězda) bylo vydané dva dny před Bowieho smrtí. Album obsahuje stejnojmennou píseň (videoklip), ze které doslova čpí okultismus, který Bowie rozvíjel pět desetiletí. Centrem videa je člověk, který se stává božstvem. Ve videu lze spatřit okultní rituál s lebkou.

Nelze si také nevšimnout ukřižovaných strašáků, kteří pohybují hýžděmi sexuálním způsobem (sexuální magie).

Bowie ve videu mj. hraje  stárnoucího „slepého muže“, který leží na smrtelné posteli. Bowie jakoby umírá a najednou vychází ze skříně jako muž plný síly (věčně mladý). Že by získal nový život přes kabalistický strom života?

Všimněte si, že když Bowie vychází ze skříně, tak má na sobě totožné oblečení, které je na obálce Station to Station“, na níž kreslí kabalistický strom života! Že by skrz okultismus Bowie věřil v život věčný?

Video: David Bowie, Blackstar
Nahlaste nám prosím nefunkční video

Závěr
David Bowie byl člověk, který ve velkém rozsahu propagoval a uctíval satana. Jeho tvorba je plná okultismu a satanismu. Vzhledem k těmto okolnostem, nemůžeme Bowieho skladby doporučit k poslechu.