Elvis Presley

Elvis Presley (1935 – 1977) byl americký zpěvák a herec. Presley dokázal skloubit inspiraci z černošského spirituálu, blues a country a stal se nejvýznamnější postavou amerického rock and rollu. Během své více než 20 let trvající kariéry překonal mnoho rekordů prodeje desek a návštěvnosti koncertů. Víc než 100 jeho singlů se dostalo do TOP 40 v USA a 17 se dostalo na první místo. Dodnes bylo prodáno přes 1 miliardu kopií jeho nahrávek.

Ve své době byl Elvis Presley nejžádanějším svobodným mužem. Pro jeden jediný jeho pohled mnohé ženy a dívky omdlévaly (evidentní démonická aktivita). Většina lidí věřila, že se Elvis nikdy neožení. Toto se v minulosti říkalo o Karlu Gottovi. Elvis Presley (jako Karel Gott) však své fanoušky zaskočil a mnohé fanynky zklamal. V roce 1967 se oženil s Priscillu Annu Beaulieu, se kterou se seznámil v roce 1959 během vojenské služby v Německu. Elvis Presley má s Priscillou dceru, americkou zpěvačku Lisu Marii Presleyovou.

V roce 1973 se Elvis s Priscillou rozvedl a začal se utápět v drogách a alkoholu. Nicméně byl aktivní – vystupoval na koncertech a nahrával písně. Mezi lety 1969 a 1977 absolvoval 1094 zcela vyprodaných vystoupení. Elvis je prvním umělcem, který ve čtyřech vystoupeních za sebou vyprodal Madison Square Garden v New Yorku. Z jeho závislosti na drogách dodnes viní jeho Priscilla americkou armádu. Podle ní si Elvis závislost na drogách vypěstoval na vojně, když byl nasazený v Německu. „Dávali to vojákům, aby je udrželi vzhůru,“ tvrdí Priscilla Presleyová.

16. srpna 1977 byl nalezen svojí snoubenkou Ginger Aldenovou mrtev na podlaze koupelny ve svém domě nazvaném Graceland v Memphisu. Oficiální verze tvrdí, že příčinou smrti byl srdeční infarkt. Mnozí lidé věří, že zemřel na předávkování drogami. Existují lidé, kteří stále věří, že Elvis smrt jen předstíral a dosud žije na utajeném místě.

Král rokenrolu
Elvis Presley je často označován jako „král rokenrolu“. Pro některé hudební nadšence je doslova modlou. Mít modlu, je hříšné. Já si myslím, že není na místě mít modlu svévolníka, který žil nezřízeným stylem života (sexuální nevázanosti, nadměrné užívání drog a alkoholu…).

Doporučený článek k prostudování: Rocková hudba způsobuje závislost a je hypnotická

Elvis a okultismus
Elvis se sice prezentoval jako křesťan, ale jako křesťan rozhodně nežil. Stejně jako mnoho známých osobností (např. David Bowie), se zajímal o okultismus. Podle jeho manželky Priscilly neustále hledal nové způsoby, jak vstoupit do „vyšších úrovní vědomí“. Podle blízkých přátel dokonce věřil, že je reinkarnovaný Ježíš Kristus. Elvis se zajímal o učení ruské spiritistky Heleny Blavatské, která byla zakladatelkou a vůdkyní Theosofické společnosti a nejvlivnější postavou okultního obrození v 19. století. Blavatská tvrdila, že je schopna provádět psychické schopnosti, která zahrnovaly božský (nebeský) zrak, vysílání vědomí z těla, telepatii, levitaci, božský (nebeský) sluch a materializaci, což znamenalo vytváření objektů z ničeho. Elvis se zajímal i o metafyziku.